30 maja 2023 r. w ZSP nr 3 w Siedlcach odbył się Międzyszkolny Drużynowy Turniej Językowy Be the Best, w którym uczniowie siedmiu siedleckich szkół ponadpodstawowych walczyli o Puchar Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy kulturowej uczestników o Zjednoczonym Królestwie. Opiekę merytoryczną nad konkursem objęło Centrum Języków Obcych UPH.

Do turnieju zakwalifikowały się  drużyny szkolne z następujących siedleckich szkół  średnich: ZSP nr 2, ZSP nr 3, ZSP nr 5, ZSP nr 6, I LO, II LO, IV LO.

W części półfinałowej, trzyosobowe drużyny musiały zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi wiedzy o krainach wchodzących w skład Wielkiej Brytanii: Walii,  Irlandii Północnej i Szkocji. Pytania  dotyczyły 3 kategorii: muzyka i film, ciekawostki, znane postacie. W finale, do którego awansowały 4 najlepsze drużyny ( I LO, II LO, ZSP nr 2, ZSP nr 5), zawodnicy odpowiadali na pytania sprawdzające wiedzę o brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Puchar, smartwatche,  bony podarunkowe sieci EMPIK oraz książki wydawnictwa Oxford powędrowały do  drużyny z  II LO w Siedlcach.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z I LO w Siedlcach zaś na trzecim miejscu drużyna z ZSP nr 2 w Siedlcach. Obie drużyny otrzymały bony podarunkowe sieci EMPIK oraz książki wyd. Oxford.

Nagrody wręczyli fundatorzy nagród i organizatorzy konkursu: JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach prof. dr hab. Mirosław Minkina, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach Pan Krzysztof Grzegorczyk, konsultant Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli, pani Joanna Matysek oraz przedstawicielka Oxford University Press, pani Karolina Maliszewska.

Wielkie brawa dla wszystkich uczniów, którzy odważyli się podjąć wyzwanie oraz dla nauczycieli Centrum Języków Obcych za niesztampowe pytania konkursowe.