18 października w Kościele Św. Stanisława BM w Siedlcach rozpocznie się Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, które potrwają w dniach 16-23 października.

– Kongres Kultury adresowany jest do twórców i działaczy kultury działających na terenie naszej diecezji w miejskich i gminnych ośrodkach kultury, muzeach, bibliotekach, także do artystów, przedstawicieli świata mediów, pasjonatów i propagatorów kultury naszych zakątków. Szeroka formuła Kongresu jest okazją do integracji środowiska kultury w pryzmacie chrześcijańskim. Myślę, że budując wspólnotę ludzi kultury o tych samych poglądach, możemy bardziej skutecznie stawać się przeciwwagą dla zalewającej nas antykultury i antywartości – wskazał ks. Piotr Radzikowski – Diecezjalny Duszpasterz Środowisk Twórczych i koordynator wydarzenia.

III. Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej odbędzie się w nowej formule, otwartej na rozmowy, dyskusje, wymianę doświadczeń, pozyskanie nowych kontaktów, doradztwo i konsultacje bezpośrednie z ekspertami z całej Polski. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Stanisława BM. Po jej zakończeniu w auli Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego przy ul. Żytniej 39, w godzinach 10.30-16.00, będzie miała miejsce część panelowo-dyskusyjna poprzedzona konferencją o św. Janie Pawle II. Przygotowane zostały następujące bloki tematyczne wystąpień ekspertów: „Kultura i biznes” (11.15-12.10), „Kultura a pandemia. Kultura a regionalna sytuacja geopolityczna” (12.15-13.10), „Kultura i czytelnictwo” 14.00-14.55), „Kultura i turystyka chrześcijańska” (15.00-15.55).

/Źródło:www.ekai.pl/

Kongres plakat u