Na zaproszenie Fundacji "Nadzieja" Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych nasz zespół z Centrum Symulacji Medycznych prowadził wykłady oraz warsztaty podczas  IV Ogólnopolskiego Konwentu pt.: ”Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”, który odbył się w dniach 27-28 października 2022 r. w Warszawie. Zgodnie z przyjętym harmonogramem konferencji naukowej Dyrektor CSM dr hab. n med. i n. o zdr. Piotr Leszczyński, prof. uczelni omawiał zagadnienia współczesnych technik edukacji medycznej w dwóch panelach tematycznych: INNOWACJE - "Nowoczesne formy edukacji personelu medycznego - symulacja medyczna" oraz PRAWO - "Rola świadka zdarzenia w sytuacji wypadku drogowego". Podczas jednej z prezentacji uczestnicy Konwentu mogli doświadczyć pełnego zaskoczenia, kiedy nagle stali się uczestnikami zdarzenia z udziałem pacjenta symulowanego odgrywanego przez technika symulacji medycznej i ratownika medycznego - p. Karola Gajowniczka. Starszy człowiek tracący przytomność wśród widowni pozwolił uświadomić emocje jakie towarzyszą świadkom zdarzenia podczas wypadków i nagłych zachorowań. Słuchacze zapoznali się ze strukturą i wyposażeniem rozwijającego się Centrum Symulacji Medycznych UPH, a także korzyściami płynącymi z zajęć wdrażanych dla studentów naszego Uniwersytetu. Na zakończenie każdy z uczestników mógł odbyć warsztaty, podczas których p. Paulina Gryz - technik symulacji medycznej, prowadziła instruktaż z zakresu pomocy rannym w wypadkach drogowych.