25 maja 2023 r. na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych  odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom VI Siedleckiego Konkursu Matematycznego "Żyrafka 2023".

W konkursie wzięły udział 32 przedszkola i blisko setka dzieci z całego Mazowsza.

Najlepiej z wyzwaniami matematycznymi poradziły sobie: Martyna Kwaśniewska, reprezentująca Niepubliczne Przedszkole Aleksandra, II miejsce zajęła Lidia Wantusia z Niepublicznego Przedszkola Aleksandra i III miejsce miejsce - Wiktoria Piłat z Miejskiego Przedszkola Nr 13 im. Doroty Gellner.

Nagrody wręczyli dr hab. Zbigniew Karczmarzyk prof. uczelni - prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, dr hab. Cezary Sempruch prof. uczelni - dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, dr hab. Anna Klim-Klimaszewska prof. uczelni - dyrektor Instytutu Pedagogiki, dr hab. Agnieszka Gil-Świderska prof. uczelni - dyrektor Instytutu Matematyki i dr. hab. Marzena Stańska prof. uczelni - dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych i dr Marek Siłuszyk z Instytutu Matematyki.

Organizatorami matematycznych zmagań dla przedszkolaków był Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Polskie Towarzystwo Matematyczne i Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.

Konkurs patronatem honorowym objeli JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego prof. dr hab. Mirosław Minkina, Polskie Towarzystwo Matematyczne oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.

.

Wszystkim uczestnikom składamy wielkie gratulacje i już zapraszamy na kolejną edycję za rok.

Więcej informacji nt. wydarzenia: IV siedlecki konkurs matematyczny dla przedszkolaków "Żyrafka"

Fotogaleria: