Uniwersytet

Warsztaty szklo

Wykładowcy z Pracowni Sztuki zapraszają na ciekawe wydarzenia, które odbędą się w najbliższym czasie. Już w sobotę zapraszamy na warsztaty, na których będzie można poznać technikę wykonywania kompozycji abstrakcyjnych na szkle z elementami sgraffito. Warsztaty poprowadzi Magdalena Kobierecka. Warsztaty są bezpłatne i otwarte, aczkolwiek w związku z koniecznością zapewnienia reżimu sanitarnego zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia zawierającego Imię nazwisko i numer telefonu na adres e-mail: marcin.sutryk@uph.edu.pl W temacie e-maila proszę wpisać: Warsztaty malowanie na szkle. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Każdy z zainteresowanych proszony jest o zabranie ze sobą niżej wymienionych materiałów.
Lista materiałów:
- antyramy, fotoramki min A4, A3, mogą być większe,
- farby akrylowe: minimum podstawowe kolory plus biel. Zestaw farb może być oczywiście większy i dowolny.
- makulatura na podkłady, taśmy papierowe malarskie.

Sprzęt:
- szerokie, płaskie pędzle, mniejsze różne rozmiary też,
- szpachle malarskie, eksperymentalnie inne przedmioty zdejmujące farbę z płaszczyzn jak: rakle, łopatki silikonowe itp.,
- palety, tacki do przygotowania kolorów, pojemniki na wodę.

Czas trwania warsztatów ok. 3 godziny.
Więcej na ten temat: https://www.facebook.com/events/919602195409482



Niespodziaski plakat 002


Kolejną propozycją jest wernisaż wystawy w A Galerii (ul. Żytnia 39) x. Krzysztofa Niespodziańskiego Święta Codzienność zaplanowany na 15 lutego br. na godz. 18.00. X. Krzysztof Niespodziański urodził się w 1967 r. w Turku. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem z grafiki artystycznej w pracowni prof. Jana Bartczaka na Wydziale Malarstwa i Grafiki. W jego dorobku artystycznym znajdują się ilustracje do książek (głównie o charakterze poetyckim), udział w festiwalach i przeglądach filmów animowanych, spotkania autorskie oraz wystawy malarstwa i grafiki. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ikonopisarstwem, grafiką artystyczną i animacją klasyczną. Poezja, którą uprawia, często stanowi komentarz do twórczości wizualnej.
Kuratorem wystawy jest dr Marcin Sutryk.


wystawaM2sztuki 1702 603 1920x1080


Ostatnią propozycją jest wystawa będąca wynikiem nietypowego eksperymentu plastycznego, w której ograniczono twórczość artystów do 1m². Jak mówi pomysłodawca projektu, Marcin Sutryk - Metr kwadratowy to pole równe powierzchni kwadratu o boku 1 metra. Jest to jedna z podstawowych jednostek miary powierzchni. Taką właśnie powierzchnię dostali do swej dyspozycji artyści aby na nim stworzyć dzieło sztuki. Temat był dowolny. Każdy z biorących udział w wystawie artystów, ukazuje to, co go aktualnie interesuje, co go porusza, co mu „w duszy gra”. Warunek uczestnictwa w wystawie był jeden, zachowanie formatu kwadratu o boku 1m. Jeden to liczebnik rozpoczynający ciąg, serię. Zanim będzie dwa, trzy, czy czterdzieści cztery, najpierw musi być jeden. W tym sensie oznacza coś pierwszego, pierwotnego, początek. Jeden może określać również pewną całość, jednolity charakter czegoś, jedność. Pełnia może być organiczna, żywa, dynamiczna, składająca się z części, które się wzajemnie determinują tworząc całość. Dzieło sztuki to spójna struktura tworząca pewną całość, czyli coś, co jest definiowane poprzez wzajemną relację części do siebie i części wobec całości, co z kolei stanowi o jego tożsamości.

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 lutego o godz. 19:00 w Galerii PROwizorium (Łukowski Ośrodek Kultury). Wystawę można zobaczyć do 6 marca br.

W wystawie biorą udział studenci kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych UPH w Siedlcach, zrzeszeni w kole naukowym EduArt oraz zaproszeni przez nich goście – między innymi wykładowcy i studenci z Wydziału Sztuki UTH w Radomiu.
Kuratorzy: dr Marcin Sutryk, Anna Karolkiewicz