Narada Szkoleniowo-Metodyczna żołnierzy i pracowników Centrum Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, prof. Andrzej Glen

W dniach 27-29 czerwca br. odbyła się Narada Szkoleniowo-Metodyczna żołnierzy i pracowników Centrum Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, której temat przewodni określono, jako nowe oblicze wyzwań szkoleniowych stojących przed CSŻW w perspektywie zmieniającej się sytuacji geopolitycznej państwa. W naradzie wzięli udział pracownicy Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie. W pierwszym dniu wykłady dla uczestników szkolenia wygłosili: dr hab. Henryk Wyrębek, prof. uczelni, który skoncentrował się na omówieniu najistotniejszych zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz ich bezpośrednim wpływie na bezpieczeństwo człowieka, oraz dr Daria Krzewniak, która przybliżyła kwestie chaosu informacyjnego jako głównej broni w wojnie hybrydowej zagrażającej cyberbezpieczeństwu. W drugim dniu natomiast prof. dr hab. inż. Andrzej Glen przedstawił problematykę dotyczącą podstaw poznania bezpieczeństwa podmiotu (aksjologia, ontologia, epistemologia, metodologia).