DSC05744

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid 19 wraca do pracy Stowarzyszenie Przyjaciół UPH. Dnia 9 czerwca 2022 roku podczas Walnego Zgromadzenia członkowie Stowarzyszenia wybrali nowe władze i nakreślili wstępne plany działalności na nadchodzące miesiące.
Nowym Prezesem Zarządu jednogłośnie wybrano Pana Tomasz Hapunowicza, absolwenta UPH, wieloletniego działacza Uczelnianego Ośrodka Kultury, obecnie Prezesa Mostostalu Siedlce.
Do Zarządu Stowarzyszenia weszli także:
- Mirosław Greluk - artysta malarz, prezenter, menedżer, działacz społeczny, wieloletni Członek Zarządu Stowarzyszenia
- Konrad Kacprzak – kierownik Działu Promocji i Komunikacji UPH

Stowarzyszenie Przyjaciół Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, (do 15.04.2011 r. - Towarzystwo Przyjaciół Akademii Podlaskiej) rozpoczęło swoją działalność w kwietniu 2000 roku. Założycielem stowarzyszenia i pierwszym jego prezesem był profesor Lesław Szczerba, rektor siedleckiej uczelni w latach 1993-1999.

Podstawowym celem statutowym Stowarzyszenia jest wspieranie działań Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach w zakresie:
- nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz w sferze zarządzania i organizacji;
- rozwijania i upowszechniania wiedzy o Uczelni;
- działania na rzecz rozwoju i podniesienia jej autorytetu.