8

W dniu 28 września Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo–Humanistycznego w Siedlcach prof. dr hab. Mirosław Minkina dokonał uroczystego otwarcia pracowni badań kryminalistycznych oraz strzelnicy, mieszczących się w budynku przy ul. Żytniej 39. Pracownia badań kryminalistycznych służyć będzie studentom kierunku Kryminologia, natomiast strzelnica przygotowana została w celu zapewnienia potrzeb dydaktycznych oraz badawczo-rozwojowych studentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Prezentacji pracowni dokonał dr Maciej Tołwiński, zaś studenci z Koła naukowego Kryminologii przedstawili zebranym praktyczne możliwości wykorzystania zasobów i wyposażenia pracowni.

Funkcjonowanie i wyposażenie sal przyniesie wymierne korzyści zarówno w procesie realizacji procesu dydaktycznego, podnoszenia kompetencji studentów, jak również stanowić będzie nieocenione zaplecze badawcze dla pracowników Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie.