Rolnictwo przyszoci 15

W dniach 11–13 czerwca 2022 roku odbyły się III Krajowe Dni Pola Poświętne 2022, zorganizowane przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego pod hasłem „Rolnictwo przyszłości”.
Patronat honorowy nad imprezą objął Pan Henryk Kowalczyk - Wicepremier Rządu RP, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Podczas tego wyjątkowego w skali kraju wydarzenia, prezentowano wyniki badań naukowych w zakresie agrobiznesu, nowe techniki i technologie uprawy roślin, dorobek hodowlany w produkcji zwierzęcej, a także innowacyjne rozwiązania w obszarze rolnictwa precyzyjnego. W tym święcie polskiego rolnictwa aktywny udział wzięli pracownicy naukowo-badawczy Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach UPH w Siedlcach, którzy wspólnie ze szkołami partnerskimi: Zespołem Szkół - Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim i Zespołem Szkół - Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie, zaprezentowali swoje osiągnięcia dydaktyczne, naukowe i innowacje oraz wybraną aparaturę pomiarową wykorzystywaną w codziennej pracy naukowej na rzecz rozwoju sektora rolno-spożywczego.
Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem licznie przybyłych gości, a przede wszystkim rolników, doradców sektora rolnego, przedsiębiorców oraz uczniów szkół rolniczych z całej Polski. Pracownicy Wydziału wyjaśniali cele, specyfikę i efekty praktyczne prowadzonych badań, przedstawiali ofertę dydaktyczną Naszej Uczelni, a wymiana poglądów i konsultacje dotyczące dobrych praktyk z zakresu rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających.