Spotkanie z siedleckim rycerzem w Pałacu Ogińskich

24 czerwca br. w Pałacu Ogińskich odbyło się spotkanie historyczne z okazji 475. lecia istnienia miasta Siedlce. Pani Przewodnik Natalia Zyśk wcieliła się w postać Elżbiety z Oleksowa i zabrała dzieci i opiekunów w fascynującą podróż w czasie do epoki średniowiecza, do początków powstania Siedlec. Uczestnicy wydarzenia spotkali się z siedleckim rycerzem Wojciechem z Michowa herbu Rawicz (w tej roli Adrian Cymerman) - pierwszym, znanym z dokumentu, właścicielem wsi Siedlce z I połowy XV wieku. Dzieci miały też niepowtarzalną okazję odbić średniowieczną pieczęć w laku, przymierzyć elementy zbroi z epoki oraz poznać wiele ciekawostek z okresu wieków średnich. Pałac Ogińskich w którym mieści się nasz Rektorat to doskonałe miejsce do tego typu spotkań.
Tę niecodzienną, żywą i bardzo ciekawą lekcję historii zorganizowała Pani Przewodnik Natalia Zyśk, Adrian Cymerman oraz PTTK Oddział Podlasie.