Umowa o współpracy z IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach

30 czerwca 2022 r. prof. dr hab. Mirosław Minkina JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach i Pan mgr Jacek Jagiełło - Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach podpisali umowę o współpracy.

Porozumienie ma na celu współpracę naukowo-dydaktyczną w ramach której Uniwersytet obejmie patronatem klasę o profilu humanistyczno-artystycznym. Dzięki tej współpracy uczniowie będą mogli uczestniczyć w lekcjach akademickich prowadzonych przez wykładowców Wydziału Nauk Humanistycznych i zajęciach warsztatowych w Pracowni Sztuki kierowanej przez dr. hab. Tomasza Nowaka, prof. uczelni. Ważnym elementem współpracy będzie realizacja wspólnych projektów studencko - uczniowskich.

W spotkaniu uczestniczyli również: Pani prof. dr hab. Barbara Biesiada-Drzazga - Prorektor ds. studiów, Pan Zygmunt Łaszczyk - Wicedyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach, Pani dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, prof. uczelni - Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych, Pani dr hab. Malina Kaszuba, prof. uczelni - Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, Pan dr hab. Tomasz Nowak prof. uczelni -  Kierownik Pracowni Sztuki, Pan dr hab. Stanisław Topolewski, prof. uczelni - Dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie oraz Pani mgr Katarzyna Sobolewska - Kierownik Biura Rektora.

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach współpracuje z IV LO im. Stanisława Żółkiewskiego od blisko 10 lat. Początkowo było to wsparcie uczniów w nauczaniu przedmiotów ścisłych, zwłaszcza chemii. Od 4 lat UPH patronuje klasie promedycznej, a od ponad 2 lat prowadzi lekcje akademickie i realizuje wspólne projekty z historii.

Cieszymy się, że i tym razem nasza uczelnia wpisuje się w potrzeby IV Liceum Ogólnokształcącego i wraz ze Szkołą rozpoczyna współpracę w nowym obszarze kształcenia, niszowym na rynku siedleckim. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości relacje UPH - IV LO obejmą inne, nowe dyscypliny nauki i profile nauczania.