DSC02875

8 marca br. w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach podpisano umowę o współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Ze strony Uniwersytetu umowę podpisał Jego Magnificencja prof. dr. hab. Mirosław Minkina. Zespół Szkół reprezentował dyrektor - Artur Grzyb. Umowa ma na celu realizację wspólnych projektów dydaktycznych i naukowych.

W ramach umowy Wydział Nauk Humanistycznych obejmie patronatem klasy o profilu humanistycznym, a wykładowcy przeprowadzą lekcje akademickie dla uczniów Szkoły. Porozumienie inicjuje współpracę studentów UPH i uczniów w zakresie realizacji wspólnych projektów edukacyjnych, warsztatów, konferencji, seminariów.

W uroczystości uczestniczyli również Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, prof. uczelni, Dyrektor Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa - dr hab. Sławomir Sobieraj, prof. uczelni i mgr Katarzyna Sobolewska - Sekretarz Rektora.