26 maja br. dr hab. inż. Zbigniew Karczmarzyk, prof. uczelni - Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą i Pani Joanna Papińską  - Dyrektor Liceum Ogólnokształcącym im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim podpisali umowę, której celem jest nawiązanie współpracy w dziedzinie nauki i dydaktyki

26 maja br. dr hab. inż. Zbigniew Karczmarzyk, prof. uczelni - Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą i Pani Joanna Papińska - Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim podpisali umowę, której celem jest nawiązanie współpracy w dziedzinie nauki i dydaktyki. W ramach umowy nasz Uniwersytet:
  • obejmie patronatem klasy o profilu prawno-dziennikarskim, menadżerskim, przyrodniczym, politechnicznym;
  • będzie wspomagać realizowany przez Szkołę proces edukacyjny poprzez działania przygotowujące młodzież do podjęcia u nas studiów;
  • będzie organizować lekcje akademickie w formie wykładów, ćwiczeń, dyskusji na terenie Szkoły i UPH;
  • będzie inicjować współpracę studentów UPH i uczniów Szkoły w zakresie realizacji wspólnych projektów naukowych;
  • będzie inicjować dodatkowe formy współpracy między Stronami tj. organizowanie warsztatów, konferencji naukowych i seminariów oraz konkursów.
W uroczystości uczestniczyli również: Pani dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, prof. uczelni - Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych, Pan dr hab. Cezary Sempruch, prof. uczelni - Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Pan dr Łukasz Święcicki - Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk o Polityce i Administracji, Pani dr Beata Gałek - Rzecznik Prasowy UPH oraz Pani Katarzyna Rosochacka - Wicedyrektor LO.