DSC05646tekst

9 czerwca 2022 r. w Rektoracie UPH prof. dr hab. Zbigniew Karczmarzyk prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach i Pani mgr  Agnieszka Zalewska – Wróbel Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach podpisali umowę o współpracy.

W uroczystym podpisaniu umowy wzięły udział Pani prof. dr hab. Barbara Biesiada – Drzazga - Prorektor ds. studiów, Pani dr hab. Elżbieta Krzęcio - Niczyporuk Dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UPH,  Pani mgr Iwona Komosa - Wicedyrektor Zespołu Szkół i dr Beata Gałek rzecznik prasowy UPH.

Porozumienie ma na celu współpracę naukowo-dydaktyczną, w ramach której Uniwersytet objął patronatem klasę o profilu technik usług fryzjerskich i technik przemysłu mody z wizażem i kreowaniem wizerunku. Impulsem do nawiązania współpracy w tym obszarze było uruchomienie w roku akademickim 2021/2022 na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach nowego kierunku studiów kosmetologia i nowoczesnej pracowni kosmetologicznej. Dzięki tej współpracy uczniowie szkoły będą mogli brać udział w lekcjach akademickich i warsztatach tematycznych w pracowniach UPH z wykorzystaniem najnowszej aparatury i pod okiem uniwersyteckich wykładowców. Ważnym elementem współpracy będzie realizacja wspólnych projektów studencko – uczniowskich, tak aby „Uniwersytet był obecny w Szkole a Szkoła w Uniwersytecie”.