10 listopada 2022 r. prof. dr hab. Mirosław Minkina JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach i Pani Agnieszka Borkowska – dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Siedlcach uroczyście podpisali umowę, której celem jest współpraca naukowa i dydaktyczna.  Porozumienie ma na celu podejmowanie wspólnych przedsięwzięć, w ramach których uczniowie m.in. będą uczestniczyć w lekcjach akademickich, korzystać z laboratoriów uniwersyteckich i brać udział w konferencjach naukowych.

W spotkaniu uczestniczyli również: dr hab. Zbigniew Karczmarzyk prof. uczelni - Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, Pani Małgorzata Kotarska - Wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Siedlcach, dr hab. Beata Walęciuk - Dejneka, prof. uczelni – Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych, dr hab. Malina Kaszuba, prof. uczelni - Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr hab. Cezary Sempruch, prof. uczelni – Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych,  dr. hab. Elżbieta Krzęcio - Niczyporuk, prof. uczelni – Dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu, dr hab. Dorota Banaszewska, prof. uczelni – Dyrektor Instytutu Zootechniki i Rybactwa i dr Beata Gałek – rzecznik prasowy UPH.