We wtorek 29 listopada 2022 r. odbyły się warsztaty kulinarne połączone z kolacją międzynarodową organizowane przez Welcome Center UPH. Na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu studenci międzynarodowi z Białorusi, Indonezji, Kazachstanu, Kirgistanu, Turcji i Polski mieli możliwość przygotowania polskich dań. Przygotowywanie posiłków poprzedził wykład dotyczący tradycyjnej kuchni polskiej, a nad całym wydarzaniem czuwała Pani mgr Agnieszka Decyk z Poradni Dietetyczno-Żywieniowej UPH. Warsztaty były doskonałą okazją do poznania tradycji kuchni polskiej, nabycia nowych umiejętności kulinarnych oraz integracji międzynarodowej społeczności Uniwersytetu. Warsztaty zorganizowano w ramach Projektu „Welcome to UPH” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Welcome to Poland 2021 Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.