3

W dniu 10 czerwca w Instytucie Matematyki odbył się WorkShop: Analiza danych okiem praktyka, Data Mining
W wydarzeniu uczestniczyli Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych dr hab. Cezary Sempruch, prof. UPH, Dyrektor Instytutu Informatyki - dr Artur Niewiadomski, Dyrektor Instytutu Matematyki - dr hab. Agnieszka Gil-Świderska, prof. UPH, oraz zastępca Dyrektora Instytutu Matematyki - dr Dorota Kozak-Superson, przybyło też wielu nauczycieli akademickich z WNSP.
Zainteresowanymi odbiorcami poza studentami Matematyki i Informatyki naszego Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych byli uczniowie z trzech siedleckich liceów tj.
• I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa,
• II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi,
• IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego,
Podczas spotkania uczestnicy mogli wysłuchać 4, 30 minutowych odczytów dotyczących BigDATA.

1. How BigData can crush business complexity? mgr Paulina Baczyńska
BigData Software Engineer, Pegasystems Researcher, IBS PAN
2. Analiza danych kosmicznych, dr hab. Anna Wawrzaszek, prof. CBK PAN,
Centrum Badan Kosmicznych, PAN
3. Istota ludzkiego życia - analiza danych w badaniach klinicznych, lic. Aleksandra Duda
Transition Technologies Science
4. Analiza danych we współpracy z klientem biznesowym, mgr Renata , Pomorska-Grzechnik,
Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców, Agencja Rozwoju Przemysłu

Ciekawostką jest fakt, że wszystkie prelegentki są absolwentkami kierunku matematyka, część z nich również informatyki na naszej uczelni. Każda z osób zajmujących się Analizą Danych przedstawiała praktyczne zastosowania z tzw. „własnego podwórka”. Zainteresowanie BigDATA dało się zaobserwować, młodzież zadawała pytania. Przypominamy, że od października będzie można na UPH studiować właśnie ANALIZĘ DANYCH. Zapraszamy !