25 stycznia o godzinie 9:00 na Wydziale Nauk Społecznych UPH Siedlce dr Marta Sara Stempień poprowadziła wykład pt. „Terroryzm we współczesnym świecie”. Obecni na wykładzie uczniowie szkół średnich z Siedlec (I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach w Siedlcach i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach) mogli zapoznać się z obszarami najbardziej zagrożonymi terroryzmem, najgroźniejszymi organizacjami terrorystycznymi, największym atakami terrorystycznymi z ostatnich lat oraz najczęstszymi metodami działania terrorystów. Wykład był prowadzony w formie warsztatowej. Tematykę wykładu wzbogaciły informacje o serialach i filmach, związanych z tematyką wykładu, dostępnych na popularnej platformie streamingowej.

Kolejny wykład odbędzie się 28 lutego br. o 9.00. Prelekcję pod tytułem: „Geografia a polityka. Terytorium jako uwarunkowanie polityki państwa” poprowadzi dr Marlena Drygiel-Bielińska.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!