19 października 2022 r. w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym odbyła się 10. Uniwersytecka Giełda Pracy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Biuro Karier, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Uroczystego otwarcia Giełdy dokonał JM Rektor UPH prof. dr hab. Mirosław Minkina oraz zaproszeni goście – ppłk. Mariusz Misiura – szef Wojskowego Centrum Rekrutacji, Tomasz Hapunowicz – prezes Mostostal Siedlce sp. z o.o. sp.k., Piotr Karaś – dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, filia w Siedlcach, Arkadiusz Pękała - p.o. dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Siedlcach.

Do udziału w Giełdzie zaprosiliśmy pracodawców, przede wszystkim reprezentujących lokalny rynek pracy, przedstawicieli służb mundurowych, a także instytucji, które świadczą usługi doradczo-informacyjne. Wystawcy prezentowali oferty pracy, stażu, praktyk. Dzięki temu wydarzeniu, studenci mogli zapoznać się z aktualną sytuacją na lokalnym rynku pracy, sprawdzić jakich pracowników szukają pracodawcy. Była to też świetna okazja do nawiązania kontaktu z pracodawcami, u których studenci mogliby podjąć zatrudnienie i zdobywać doświadczenie zawodowe.

Podczas 10. Uniwersyteckiej Giełdy Pracy poza możliwością zapoznania się z ofertami pracodawców, studenci mieli okazję wziąć udział w wykładach o tematyce związanej z obszarem rynku pracy i doradztwa zawodowego. Grupę prelegentów tworzyli: ppłk. Mariusz Misiura, Tomasz Hapunowicz, Piotr Karaś, Maryla Karczewska-Czapska – wykładowca Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości UPH, dr Tomasz Kacprzak – wykładowca Instytutu Rolnictwa i Ogrodnictwa UPH oraz Magdalena Trandziuk – pracownik Biura Karier UPH. Po zakończeniu wykładów, prelegenci oraz studenci wzięli udział w panelu dyskusyjnym, który poprowadziła dr Beata Gałek – rzecznik prasowy UPH. Giełda pracy to idealna przestrzeń do spotkania dwóch stron rynku pracy: pracodawców i pracobiorców. Mamy nadzieję, że 10. Uniwersytecka Giełda Pracy była świetnym miejscem do takich spotkań.