tytulowe

18 czerwca br. na terenie Ośrodka Jeździeckiego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach (przy ul. Kazimierzowskiej 3) odbyły się XXII Towarzyskie Zawody w Ujeżdżeniu. Studentki z Akademickiego Klubu Jeździeckiego rywalizowały w ujeżdżeniu, które uchodzi za dyscyplinę wymagającą najwyższego stopnia wtajemniczenia, porozumienia i harmonii z koniem.

Ujeżdżenie to dyscyplina olimpijska, która jest podstawą i warunkiem koniecznym w rozwoju jeźdźca w innych dyscyplinach jeździeckich. Podczas przejazdów jeździec i koń muszą wykazać się elegancją i płynnością ruchów, spokojem, równowagą we współpracy podczas przejazdów.  W tym roku na naszych koniach zaprezentowali się zarówno studenci UPH jak i młodzież z prowadzonej w Ośrodku Jeździeckim szkółki. Gośćmi specjalnymi były w tym roku Panie: prof. dr hab. Barbara Biesiada-Drzazga - Prorektor ds. studiów oraz Pani dr hab. Dorota Banaszewska, prof. uczelni - Dyrektor Instytutu Zootechniki i Rybactwa na Wydziale Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach.

Zwyciężczynią zawodów została Karolina Makulec na Milordzie, II miejsce zajęła Paulina Ptaszyńska na Hipo Club i III miejsce - Aleksandra Akonom na D’Cynamonie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!