szkola jezykowa 2022 1

25 lipca 2022 r. wystartowała XXIII Letnia Szkoła Języka Polskiego dla cudzoziemców. To już kolejna edycja letniego kursu języka polskiego i kultury polskiej, który od ponad 20 lat organizuje Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

Do Ośrodka Języka Polskiego i Kultury Polskiej przy UPH zjechali w tym roku studenci z Chorwacji, Holandii, Japonii, Korei, Rumunii, Ukrainy i Włoch. Przez najbliższe 3 tygodnie będą uczyli się języka polskiego, zwiedzali region, poznawali polską historię i kulturę. W programie kursu znajdą się również warsztaty artystyczne i kulinarne oraz zabawy integracyjne.

Już pierwszego dnia kursanci mieli okazję poznać uniwersytecki campus i pospacerować po mieście.

Kierownikiem kursu jest dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka. Zajęcia na kursie prowadzą lektorzy Ośrodka Języka Polskiego i Kultury Polskiej oraz pracownicy Uczelnianego Ośrodka Kultury.

Szkoła Letnia Języka Polskiego w UPH finansowana jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej i potrwa do 14 sierpnia br.