8 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 4 w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie X Dyktanda Siedleckiego. To już kolejna edycja Dyktanda, które organizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 4 w Siedlcach, Szkołą Podstawową nr 2 w Siedlcach, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach i Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Dyktando trwało łącznie 2 dni. 2 czerwca br. z zasadami poprawnej pisowni języka polskiego zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, nasi studenci, absolwenci, przyjaciele UPH oraz rodzice uczniów. Natomiast 8 czerwca poznaliśmy zwycięzców wszystkich poziomów. Dyktando zostało objęte Honorowym Patronatem przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelię Michałowską, Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika oraz Jego Magnificencję Rektora prof. dr hab. Mirosława Minkinę.

Mistrzami Ortografii wśród studentów UPH zostali:
I miejsce: Konrad Chwedczuk (turystyka i rekreacja, filologia polska)
II miejsce: Weronika Okuniewska (pielęgniarstwo)
III miejsce: Justyna Machowiec (pielęgniarstwo)

Mistrzami Ortografii wśród absolwentów, pracowników i przyjaciół UPH zostali:
I miejsce: Sylwester Mosiej (nauczyciel wspierający, IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana S. Żółkiewskiego w Siedlcach)
II miejsce: Sylwia Kacprzak (absolwentka UPH)
III miejsce: Katarzyna Stępień (absolwentka studiów doktoranckich w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie)

Uroczystość uświetnił występ artystyczny, w którym nasz Uniwersytet reprezentowała mgr Dorota Kaczorek doktorantka w dyscyplinie nauki chemiczne. Tekst X Dyktanda przygotowała Pani dr hab. Beata Żywicka. Prace sprawdzały: dr Agnieszka Kijak i dr hab. Beata Żywicka z Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa. Wszystkim uczestnikom X Dyktanda Siedleckiego dziękujemy, gratulujemy i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, w przyszłym roku! Składamy podziękowania wszystkim Współorganizatorom, Patronom oraz Partnerom wydarzenia - Kinu Helios Siedlce, Centrum Treningu G4 Siedlce, dzięki którym finaliści otrzymali upominki. Z naszej strony szczególne podziękowania składamy dla Parku Przygody.

Tekst X Dyktanda Siedleckiego (PDF).