Tłumaczenia językowe
Oferujemy wsparcie w zakresie komunikacji w języku ukraińskim (szczegóły są dostępne w załączniku) oraz na Facebooku (link).

Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej, wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom, organizuje darmowe kursy języka polskiego. Kursy skierowane są do wszystkich uchodźców z Ukrainy. Uczestnictwo w kursie powoli na bardziej swobodną komunikację obywatelom Ukrainy, przebywającym obecnie na terenie Polski. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: ojp@uph.edu.pl

ojp

Współpraca z SOS Wioski Dziecięce Siedlce

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach i SOS Wioski Dziecięce Siedlce podjęli decyzję o współpracy. W Wiosce Dziecięcej przebywają dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Kijowie.
UPH od pierwszych chwil  udziela wsparcia w zakresie tłumaczeń językowych – wsparcia udzielane jest przez pracowników oraz studentów Uczelni.
Ponadto UPH udziela wsparcia w zakresie pomocy przebywającym tam dzieciom z Ukrainy. Organizowane są różne zajęcia, warsztaty, zabawy dla dzieci.

DSC02946_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ośrodek Logopedyczny, Studencka Poradnia Logopedyczna UPH zapraszają dzieci i młodzież z Ukrainy mające:

- trudności w komunikacji językowej
- zaburzenia rozwoju mowy
- zaburzenia słuchu
- spektrum zaburzeń autystycznych
- inne zaburzenia mowy

na zajęcia z wykorzystaniem gier i zabaw logopedycznych.

Zgłoszenia pod nr tel.: 511 991 222

plakat logopedia

Pomoc Prawna

W Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach powstało Centrum Pomocy Prawnej* dla obywateli Ukrainy przyjeżdżających do naszego miasta i regionu, w związku z konfliktem zbrojnym.

Nieodpłatnych porad prawnych będą udzielać prawnicy - pracownicy Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UPH.

*nieodpłatna pomoc prawna

Od dnia 25.04.2022 r. porady w Centrum Pomocy Prawnej dostępne są wyłącznie poprzez e-mail (pomocprawna@uph.edu.pl). Możliwość indywidualnej konsultacji po uprzednim umówieniu wizyty.

********************

Wsparcie psychologiczne

Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami zapewnia możliwość bezpłatnego skorzystania z pomocy psychologicznej. Wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia, zapraszamy na dyżur pani mgr Anny Kowalczyk psychologa. Psycholog pełni dyżury w poniedziałki w godz. 15.30-16.30. Osoby zainteresowane spotkaniem z psychologiem, mogą przyjść osobiście do biura Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami (ul. ks. J. Popiełuszki 9, I piętro, pokój 137 – budynek Biblioteki UPH), zadzwonić pod nr telefonu 782 354 844, lub umówić się na spotkanie w Google Meet (link do spotkania https://meet.google.com/ddp-rkhf-dma?authuser=0).

Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się poprzez kontakt telefoniczny 25 643 19 99 lub mailowy pomoc@uph.edu.pl

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

25 lutego z inicjatywy Parlamentu Studenckiego rozpoczęliśmy zbiórkę na rzecz obywateli z Ukrainy! Na wszystkich wydziałach zbieramy artykuły takie jak:

- koce, śpiwory, pościel, ręczniki
- bielizna damska, męska i dziecięca, spodnie i bluzy dresowe, kurtki i płaszcze przeciwdeszczowe
- maseczki i środki odkażające
- środki czystości (mydła, szampony itp.)
- woda butelkowana w zgrzewkach
- dania instant gotowe, jedzenie w puszkach, makarony, ryże, kasze, batony energetyczne, mleko modyfikowane dla dzieci, kaszki i słoiczki dla dzieci
- latarki, zapałki, świece
- baterie, powerbanki, telefony komórkowe z ładowarkami
- karma dla zwierząt (wszelakich gatunków)
- środki medyczne: leki bez recepty (przeciwbólowe, węgiel aktywny, waleriana, przeciwgorączkowe), plastry, maści rozgrzewające, bandaże, woda utleniona.

Film

1 marca pierwsze paczki darów, zebranych na UPH trafiły do potrzebujących rodzin we Lwowie.