Kalendarz wydarzeń

Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Szczegółowe informacje:

Security FIRST! I Obchody Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach

Centrum Badań Bezpieczeństwa Uczestników Transportu

 

Doceniając wagę problemu i solidaryzując się z ofiarami wypadków drogowych 15 listopada 2019 roku w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach odbędą się I Obchody Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych pod hasłem Security FIRST!

Organizatorem wydarzenia pod auspicjami władz uniwersyteckich jest Centrum Badań Bezpieczeństwa Uczestników Transportu Wydziału Nauk Społecznych UPH w Siedlcach oraz Fundacja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marsz Zebry.

Wyłączny patronat medialny nad wydarzeniem objęło radio TokFM.


Tego dnia w Uniwersytecie odbędzie się:

  • Panel ekspercki „Być bezpiecznym na drodze” z udziałem wybitnych badaczy.
  • Aukcja BEZPIECZEŃSTWA, w czasie której będziemy mieć szansę wyrazić, jak bardzo cenimy sobie swoje życie na drodze.
  • SLOW WAY- -pierwsza w Polsce wystawa twórczości plastycznej poświęcona wyobrażeniu naszego bezpieczeństwa na drodze, przygotowana przez studentów kierunku edukacja przez studentów kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
  • Historia jednego zdarzenia - koncert, w czasie którego Monika URLIK

wraz ze swoim zespołem wykona utwory artystów, którzy zginęli w wypadkach drogowych oraz autorski song skomponowany pamięci wszystkich ofiar. Koncert będzie przeplatany krótkimi sesjami popularnonaukowymi z udziałem zaproszonych gości.

W czasie wydarzenia będzie można także zapoznać się z ofertą wydawniczą w zakresie nauk o bezpieczeństwie zaprezentowaną przez wydawnictwo uniwersyteckie oraz inne zaproszone wydawnictwa takie jak Difin, C.H. Beck, APSRA i RYTM.

Tego dnia w godzinach porannych na dziedzińcu Wydziału Nauk Społecznych zostaną również zaprezentowane pojazdy półautonomiczne firmy BMW.
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZENIA

 

12:00-14:00 Oferta wydawnicza w zakresie nauk o bezpieczeństwie

Hol główny Wydziału Nauk Społecznych UPH w Siedlcach (ul. Żytnia 39):

14:00-15:00 Panel ekspercki „Być bezpiecznym na drodze”

15:00-15:30 Wystawa malarska SLOW WAY poświęcona wyobrażeniu naszego bezpieczeństwa na drodze pod kierunkiem artystycznym dr. hab. Tomasza NOWAKA, prof. uczelni

15:30-16:00 Aukcja BEZPIECZEŃSTWA, w czasie której będziemy mieć szansę wyrazić, jak bardzo cenimy sobie swoje życie na drodze

Dochód z aukcji zostanie przekazany Fundacji Pasje wspierającej ofiary wypadków drogowych. Aukcja zostanie zorganizowana przez Fundację Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marsz Zebra i poprowadzona przez dr. Marcina Chrząścika (UPH).

16:00-16:15 Przerwa kawowa

16:15-19:00 Koncert Moniki URLIK pt.: HISTORIA JEDNEGO ZDARZENIA

  1. Wprowadzenie do koncertu – rozmowa Centrum Badań Bezpieczeństwa Uczestników Transportu z gościem z Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie UPH na temat potrzeby bezpieczeństwa.
  2. Koncert

W trakcie koncertu Monika URLIK wraz ze swoim zespołem wykona utwory innych artystów, którzy zginęli w wypadkach drogowych oraz autorski song skomponowany pamięci wszystkich ofiar.

Koncert przeplatany będzie sesją popularnonaukową, która zostanie poprowadzona przez dziennikarza radia Tok FM Krzysztofa WOŹNIAKA.

Prowadzący będzie rozmawiać z publicznością oraz dyskutować z zaproszonymi gośćmi o zagadnieniach bezpieczeństwa w ruchu drogowym nawiązując do wyników ich badań. Scenariusz sesji przewiduje dyskusję na temat nierówności społecznych, rodzajów wykluczeń społecznych dotykających ofiary i ich bliskich wskutek wypadków drogowych oraz o ekonomicznych skutkach zagrożeń w ruchu drogowym.Więcej na stronie Centrum Badań Bezpieczeństwa Uczetsników Transportu www. cbbut.uph.edu.pl
Data wydarzenia: Piątek, 15 Listopad 2019 - Piątek, 15 Listopad 2019

Miejsce wydarzenia: ul. Żytnia 39

Kontakt: Wydział Nauk Społecznych, dr Agata Jażdzik-Osmólska