Kalendarz wydarzeń

Spotkanie VITOexTrEAM. Spotkanie z Tomkiem Michniewiczem: "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata"

Szczegółowe informacje:

Pięćdziesiąte spotkanie i wyjątkowy gość VITOexTrEAM

Już niedługo przed nami pięćdziesiąte spotkanie VITOexTrEAM. To dla nas bardzo wyjątkowy rok. 50 spotkanie już w lutym, a w kwietniu 5-cio lecie spotkań. W związku z tym mamy dla Państwa niespodziankę w postaci gościa specjalnego. A będzie nim Tomek Michniewicz.

Jest to dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych. Autor programu podróżniczego “Inny świat” w telewizji TTV i audycji “Mapa świata” w Radiu Zet. Poza tym to laureat nagrody National Geographic Traveler, statuetki Osobowość Roku 2019 oraz czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel. Członek jury Kolosów, najważniejszej nagrody podróżniczo-eksploratorskiej w Polsce oraz Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Podejmuje się trudnych i niebezpiecznych projektów reporterskich. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej i został wpuszczony na pokład łodzi Mel Fisher’s Treasures, najsłynniejszej ekipy poszukiwaczy skarbów na świecie. Opisywał fundamentalizm muzułmański w północnym Pakistanie i źródła przestępczości w Johannesburgu, operacje polskich sił specjalnych, metody zawodowych oszustów kasyn w Las Vegas i praktyki czarnej magii w Afryce Centralnej.

W Siedlcach opowie o swojej najnowszej książce – „Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata”. To siedem podróży w czasie. A ponieważ czas dany nam jest jako pamięć, będzie to siedem podróży przez siedem pamięci siedmiu zwykłych ludzi. Niby ten sam świat i te same czasy, ale widziane z różnych perspektyw – mieszkańca Ugandy, USA, Kolumbii, Indii, Finlandii, Zimbabwe i Japonii. Siedem opowieści zwykłych ludzi o problemach, wyzwaniach, szansach i możliwościach. Ich zestawienie uświadamia, jak wiele zależy od tego, czy miało się szczęście urodzić się tu, a nie gdzieś indziej. Siedem ludzkich historii i jedna próba odpowiedzi na pytanie, po co to wszystko.

Spotkanie odbędzie się w środę 19 lutego o godzinie 18.00 w auli Instytutu Nauk Biologicznych UPH przy ul. Prusa 14. (nastąpiła zmiana numeracji budynków – miejsce pozostaje to samo).  

Wstęp jak zwykle wolny! Przewidujemy wiele niespodzianek dla Państwa ! Zapraszamy serdecznie!


84114554 1489214127921615 525078606842429440 n


Data wydarzenia: Środa, 19 Luty 2020 - Środa, 19 Luty 2020

Miejsce wydarzenia: Aula Instytutu Nauk Biologicznych, ul. B. Prusa 14

Kontakt: Wydział Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach, Agnieszka Gałach (