Kalendarz wydarzeń

V Warsztaty z okazji Dnia Języków Obcych dla szkół średnich (online)

Szczegółowe informacje:

ZAPROSZENIE DLA SZKÓŁ ŚREDNICH 

23-24 września 2020 (środa-czwartek),  Miejsce: Siedlce, online

W tym roku ze względów epidemiologicznych proponujemy Państwu zdalną formułę warsztatów – odbędą się one online. Można zapisać się na dowolną ilość bloków warsztatowych.

Godziny poszczególnych wystąpień zostały tak zaplanowane, aby mogli Państwo łączyć się z nami podczas lekcji ze swojej szkoły. Chcąc połączyć się zdalnie wystarczy posiadać komputer z dostępem do Internetu oraz projektor. Nie jest potrzebne specjalne oprogramowanie (na podany przez Nauczyciela e-mail zostanie wysłany specjalny link, który umożliwi wzięcie udział w spotkaniu). Zajęcia będą prowadzone na żywo przez pracowników Centrum Języków Obcych według załączonego harmonogramu.

Udział w Warsztatach zostanie potwierdzony imiennym certyfikatem dla każdego nauczyciela – do odbioru u mgr Anny Bobryk (Rektorat Uczelni, ul. Konarskiego 2, pokój nr 11, w godz. 7.30-15.30, tel. 25 643 19 53.

Dla uważnych słuchaczy przewidziano niespodzianki!

PROGRAM WARSZTATÓW:

23 WRZEŚNIA (ŚRODA)

Warsztat 1 - 8.10-8.40 - mgr inż. Danuta Olejnik,  Developing (new) Language Skills through the Erasmus Programme.
Słuchacze będą mieli okazję zapoznać się w skrócie ze strukturą programu Erasmus+ oraz z możliwościami wyjazdów na praktyki i studia w ramach tego programu. Zostaną przedstawione korzyści wynikające z udziału w tym programie, w tym jego wpływ na naukę języków obcych.  

Warsztat 2 - 9.00-9.30 - mgr Agnieszka Laszuk,  "Thank you for the music”, czyli jak piosenki mogą wspomagać naukę języka obcego na przykładzie j. angielskiego
Słuchacze będą mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób można wykorzystać piosenki do nauki języka obcego.

Warsztat 3 - 9.50-10.20 - dr inż. Barbara Witak, Pieniądze i szczęście - idiomy, przysłowia i powiedzenia angielskie
Prezentacja ma na celu zapoznanie słuchaczy z idiomami i przysłowiami angielskimi związanymi z pieniędzmi i szczęściem.

 

24 WRZEŚNIA (CZWARTEK)

Warsztat 4 -  8.10-8.40 - dr inż. Marzena Lisowska, Du kannst auch ein Dichter werden (I ty możesz zostać poetą)
Prezentacja wprowadzi nas na krótko w świat niemieckiej poezji po to, aby za chwilę móc samemu stać się poetą i stworzyć wiersz swojego autorstwa w języku niemieckim. 
W tym warsztacie:
1. Przybliżymy znanych poetów niemieckich.
2. Przekażemy instrukcję pisania wiersza typu "Elfchen".
3. Przedstawimy zasady praktycznego pisania własnego wiersza.
4. Zaprezentujemy  przykładowe wiersze dla osób chętnych.

Warsztat 5 - 9.00-9.30 - mgr Joanna Madej-Borychowska, British English vs American English – różnice między dwiema najpopularniejszymi odmianami języka angielskiego
Prezentacja ma na celu zapoznanie słuchaczy z różnicami między odmianą brytyjską i amerykańską odmianą języka angielskiego, przede wszystkim w zakresie leksyki (słownictwa),ale także w zakresie fonetyki, pisowni, gramatyki czy interpunkcji.

 

Aby wziąć udział w Warsztatach należy wysłać e-mail z informacją, w którym bloku chcą Państwo wziąć udział oraz e-mail, na który ma zostać wysłany specjalny link do spotkania. Jeśli jedna osoba zgłasza kilku nauczycieli, należy podać wszystkie e-maile na które mają zostać wysłane linki do spotkań.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres:  

Nazwisko prowadzącego, Warsztat, Imię i nazwisko nauczyciela zgłaszającego, Szkoła (opcjonalnie), e-mail nauczyciela, na który zostanie wysłany specjalny link do spotkania.

Bardzo prosimy o uważne wpisywanie adresów e-mail, gdyż błędy mogą spowodować problemy techniczne z dołączeniem do spotkania.

ORGANIZATORZY:

Anna Bobryk, Dział Promocji UPH
Agnieszka Laszuk, Kierownik Centrum Języków Obcych
Joanna Madej-Borychowska, Centrum Języków Obcych UPH
Data wydarzenia: Środa, 23 Wrzesień 2020 - Czwartek, 24 Wrzesień 2020

Miejsce wydarzenia: online

Kontakt: Dział Promocji, mgr Anna Bobryk, , tel. +48 25 643 19 53