W dniu 28.10.2020 roku zawarte zostało porozumienie pomiędzy Rektorem – prof. dr hab. Mirosławem Minkiną a Związkami Zawodowymi działającymi w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach w sprawie wypłacania  pieniężnych świadczeń świąteczno-noworocznych ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych o następującej treści:

1. Uprawnionymi do świadczenia są pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego zatrudnieni:
    • na dzień 1 grudnia 2020 roku,
    • rozpoczęli zatrudnienie pomiędzy 2  a 31 grudnia 2020 roku,
    • pracownicy, którzy w 2020 roku rozwiązali stosunek pracy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę.
  1. Świadczenie nie przysługuje osobom, które przebywają w dniu 01.12.2020 roku na urlopach bezpłatnych, z wyjątkiem urlopów wychowawczych.
  2. Świadczenie dla pracowników, którzy skorzystali z dopłaty do wypoczynku w 2020 roku, przyznane będzie po wcześniejszym złożeniu wniosku przez pracownika stanowiącego załącznik nr 2 do porozumienia.
  3. Wysokość świadczenia będzie zróżnicowana w zależności od średniego miesięcznego przychodu na jednego członka rodziny w roku kalendarzowym 2019 wykazanym we wniosku  o dopłatę do wypoczynku.
  4. Pracownicy, którzy nie składali wniosków o dopłatę do wypoczynku wczasowego otrzymają świadczenie po uprzednim złożeniu wniosku o jego wypłatę stanowiącego załącznik nr 3 do porozumienia. Średni miesięczny przychód na jednego członka rodziny tych pracowników zostanie ustalony na zasadach, które obowiązują przy wypłacie dopłat do wypoczynku.
  5. Pracownicy UPH, wypełnione i podpisane wnioski o wypłatę świadczenia świątecznego, przesyłają:
    1. pocztą wewnętrzną, lub
    2. pocztą tradycyjną, lub
    3. pocztą elektroniczną w formie skanu lub zdjęcia na adres: ;
  1. Wysokość przysługującego świadczenia określa tabela, która stanowi załącznik Nr 1 do niniejszego porozumienia.

W załączeniu tabela wysokości pieniężnych świadczeń świąteczno-noworocznych.

T A B E L A

wysokości pieniężnych świadczeń świąteczno-noworocznych
w 2020 roku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

Osoby uprawnione  Przychód