Uprzejmie informujemy, że w dniach 24 lutego – 31 marca 2021 roku Elsevier organizuje serię spotkań online podczas których, zaprezentuje funkcje narzędzia SciVal. Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszego zarejestrowania (link do rejestracji). Webinaria będą prowadzone w języku polskim. Wszelkie pytania można zgłaszać bezpośrednio do koordynatora, pana Bartłomieja Więckowskiego, .

Nowe funkcjonalności w bazie Scopus,
26. stycznia 2021 11:00 CET, rejestracja

Nowe funkcjonalności w narzędziu SciVal
2. lutego 2021 11:00 CET, rejestracja

Nowoczesne repozytorium: wydawanie czasopism, zarządzanie OA, dane badawcze
9. lutego 2021 11:00 CET, Lrejestracja

Jak rozpocząć przygodę z narzędziem SciVal?
16. lutego 2021 11:00 CET, rejestracja

Cele zrównoważonego rozwoju ONZ – jak analizować wskaźniki bibliometryczne?
23. lutego 2021 11:00 CET, rejestracja

Jak łatwo wydawać czasopismo i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców?
2. marca 2021 11:00 CET, rejestracja

20 ciekawych rozwiązań, które znajdą zastosowanie w repozytorium instytucjonalnym
9. marca 2021 11:00 CET, rejestracja

Jak pracować z profilem autora i preprintami w bazie Scopus?
16. marca 2021 11:00 CET, rejestracja

SciVal dla naukowca – kierunek współpraca, jak szukać współpracowników?
23. marca 2021 11:00 CET, rejestracja

Poznaj nowe możliwości finansowania badań z całego świata
30. marca 2021 11:00 CET, rejestracja

Usprawnij każdy etap swojej podróży badawczej dzięki bezpłatnym poradom i wskazówkom naszych ekspertów.

Środa, 20 stycznia 2021, godz. 11:00-11:45 CET
Nowe ujęcie dyscyplinowe w InCites Citation Topics

“Citation Topics” to nowy schemat klasyfikacji dziedzinowej na poziomie dokumentu dla InCites Benchmarking & Analytics ™, który został opracowany przy wykorzystaniu wiedzy Center for Science and Technology Studies w Leiden oraz Institute for Scientific Information (ISI) ™. Dołącz do nas, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach tej nowej funkcji.

Piątek, 22 stycznia 2021, godz. 11:00-11:45 CET
Zarządzanie kolekcją źródeł publikacji poprzez narzędzia Web of Science

Zarządzanie zbiorami bibliotecznych źródeł jest procesem ciągłym i ciągle zmieniającym się. Dołącz do tego webinarium, aby być na bieżąco i dowiedzieć się, w jaki sposób narzędzia Web of Science, w tym Master Journal List, Journal Citation Reports i InCites, mogą pomóc Ci zidentyfikować czasopisma, które mają największy wpływ na Twoją instytucję.

Środa, 27 stycznia 2021, godz. 11:00-11:45 CET
Dane dotyczące finansowania badań w Web of Science

Chcesz dowiedzieć się, które organizacje finansują badania w Twojej dziedzinie? Zastanawia Cię jaki wpływ mają badania finansowane przez poszczególne instytucje? Weź udział w tym webinarium, podczas którego nasi eksperci przedstawią analizę danych dotyczących finansowania w ujęciu lokalnego krajobrazu badawczego.

Akademia Web of Science i InCites

Poniedziałek, 25 stycznia 2021, godz. 11:00-12:00 CET
EndNote online I - tworzenie i zarządzanie biblioteką rekordów

Wprowadzasz cytacje i bibliografię do pisanych tekstów ręcznie? Stwórz zestaw rekordów, by cytować automatycznie i zaoszczędzić czas!

26 stycznia 2020, godz. 11:00-12:00 CET
Rozszerzenie dostępu do Emerging Source Citation Index. Co znajdziemy w archiwach z przed 2015 roku.

Zakres bazy Emerging Sources Citation Index (ESCI) dostępny w ramach licencji krajowej Web of Science został rozszerzony o roczniki archiwalne 2005-2014. Dowiedz się więcej co znajduje się w dodatkowych rocznikach indeksu.

Czwartek, 28 stycznia 2021, godz. 10:00-11:00 CET
EndNote online II - wykorzystanie w pisaniu publikacji naukowych

Wprowadzaj automatycznie cytowania i bibliografie w czasie pisania publikacji, dziel się swoimi rekordami bibliograficznymi i znajdź czasopismo do publikacji swoich badań.