Wyniki badań pn. Analiza zróżnicowania hodowlanych populacji wybranych rodów kaczek na podstawie cech użytkowych i reprodukcyjnych oraz jakości jaj wylęgowych, na przykładzie maksymalnie: 500 sztuk kaczek pekin krajowy (P-11) i 700 sztuk kaczek pekin krajowy (P-22) oraz 750 sztuk kaczek pekin krajowy (P-44) i 700 sztuk kaczek pekin krajowy (P-55) zrealizowane na podstawie decyzji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr 20/2017, znak: ŻW.eoz.862.22.2017.4.ek, z dnia 07.07.2017 r. wydanej na podstawie § 2 ust. 1 i ust. 6 oraz załącznika nr 1 rozporządzenia Ministra  Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 lipca 2015 r. w sprawie stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. poz. 1170, z późn. zm.).

Załącznik 1

Załącznik 2

Informacja o planowanych przez UPH na 2018 r. badaniach podstawowych na rzecz postępu biologicznego w produkcji zwierzęcej

BADANIA FINANSOWANE Z ZADANIA NA RZECZ POSTĘPU BIOLOGICZNEGO W PRODUKCJI ZWIERZĘCEJ W 2018 R.

Informacja o planowanych przez Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny Siedlcach na 2018 r. badaniach podstawowych na rzecz postępu biologicznego w produkcji zwierzęcej zgodnie lp. 17 i 20
załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 lipca 2015 r. w sprawie stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. poz. 1170, z późn. zm.).

Tytuł badania

Analiza zróżnicowania hodowlanych populacji wybranych rodów kaczek na podstawie cech użytkowych i reprodukcyjnych oraz jakości jaj wylęgowych na przykładzie maksymalnie: 500 sztuk kaczek pekin krajowy (P-11) i 700 sztuk kaczek pekin krajowy (P-22).

Cel zadania:

Głównym celem prac badawczych jest indywidualne szacowanie w wychowie poziomu użytkowości cech mięsnych osobników płci męskiej i żeńskiej rodów P-11 i P-22 oraz cech reprodukcyjnych umożliwiające analizę zróżnicowania obu populacji kaczek pod względem cech użytkowych i reprodukcyjnych. Ponadto celem badania jest popularyzacja informacji o badanych rodach kaczek poprzez publikację dostępną dla wszystkich podmiotów zainteresowanych ich chowem.

Planowany termin i miejsce publikacji informacji o uzyskanych wynikach badań oraz sposób dostępu:

Uzyskane wyniki prac badawczych zostaną opublikowane na stronie internetowej Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach http://www.uph.edu.pl, począwszy od dnia zakończenia badań, ale nie później niż do dnia 15 stycznia 2019 r. Wyniki te będą dostępne nieodpłatnie, minimum przez okres 5 lat od dnia ich zakończenia, dla wszystkich zainteresowanych przedsiębiorstw, w tym rolników i podmiotów działających w sektorze rolnictwa, w szczególności zajmujących się hodowlą i produkcją zwierzęcą. Wyniki obejmować będą zestawienie tabelaryczne, opis metod badawczych oraz interpretację uzyskanych rezultatów.

Tytuł badania

Analiza zróżnicowania hodowlanych populacji wybranych rodów kaczek na podstawie cech użytkowych i reprodukcyjnych oraz jakości jaj wylęgowych na przykładzie maksymalnie: 750 sztuk kaczek pekin krajowy (P-44) i 700 sztuk kaczek pekin krajowy (P-55)

Cel zadania:

Głównym celem prac badawczych jest indywidulane szacowanie w wychowie poziomu użytkowości cech mięsnych osobników płci męskiej i żeńskiej rodów P-44 i P-55 oraz cech reprodukcyjnych umożliwiające analizę zróżnicowania obu populacji kaczek pod względem cech użytkowych i reprodukcyjnych. Ponadto celem badania jest popularyzacja informacji o badanych rodach kaczek poprzez publikację dostępną dla wszystkich podmiotów zainteresowanych ich chowem.