W Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach jedną z najliczniejszych grup studentów zagranicznych są młodzi ludzie z Białorusi.

Obserwując z uwagą bieżące wydarzenia za wschodnią granicą cała nasza społeczność akademicka wyraża solidarność ze społeczeństwem białoruskim.

Studentów uczelni białoruskich, którzy z przyczyn politycznych nie mogą kontynuować studiów w swoim rodzinnym kraju oraz młodych ludzi, którzy dopiero pragną rozpocząć studia wyższe pragniemy zapewnić, że jeśli zdecydujecie się podjąć studia w naszym Uniwersytecie, dołożymy wszelkich starań, abyście mogli bezpiecznie zdobyć wyższe wykształcenie i mądrze kształtować przyszłość Waszego kraju.

Rekrutacja na studia I i II stopnia ciągle trwa. Wszelkie pytania związane z możliwością podjęcia lub kontynuacji studiów skierujcie na adres . Wszystkie wnioski będą rozpatrywane indywidualnie.

Dodatkowo dla dwóch osób Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, prof. dr hab. Mirosław Minkina zagwarantował bezpłatne miejsca na rocznym kursie języka polskiego.