tytuloweZa nami kolejne spotkanie w Uniwersytecie Dziecięcym. Zajęcia pt. „Zwierzęta mają głos” poprowadziła dr inż. Elżbieta Horoszewicz (Instytut Bioinżynierii i Hodowli Zwierząt) wraz ze swoją czworonożną przyjaciółką Arią.

Podczas części teoretycznej, mali żacy poznali mowę ciała zwierząt domowych, a także dowiedzieli się jak prawidłowo o nie dbać i bawić się z nimi. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wykładu i oglądały prezentację ze zdjęciami przedstawiającymi emocje i sposób w jaki wyrażają je zwierzęta. W drugiej części spotkania miłą niespodzianką była wizyta 5 letniej suczki Arii rasy berneński pies pasterski. Aria na co dzień pracuje z dziećmi i jest psem terapeutycznym. Wszystkie dzieci mogły głaskać i przytulać pieska oraz podziwiać jak zręcznie i posłusznie wykonuje polecania swojej opiekunki dr inż. Elżbiety Horoszewicz.

Na zakończenie zajęć dzieci robiły sobie z Arią zdjęcia, a przytulaniu nie było końca.

Serdecznie dziękujemy studentom i absolwentom, Annie Wyszomierskiej (zarządzanie), Annie Adamiak (absolwentka kierunku zarządzanie), Cezaremu Pietrachowiczowi (pedagogika), za pomoc przy organizacji zajęć dla najmłodszych.

Kolejne zajęcia odbędą się 17 marca, a poprowadzi je prof. dr hab. Jolanta Franczuk (Instytut Agronomii).