noc bibliotek 01
8 czerwca br. pod hasłem RzeczpospoCzyta odbyła się IV Ogólnopolska Noc Bibliotek. Biblioteka Główna UPH przystąpiła do niej po raz pierwszy.

W trakcie Nocy Bibliotek postanowiliśmy pokazać Siedlce z okresu dwudziestolecia międzywojennego. W programie znalazły się: m.in. quizy: wiedzy o dawnych Siedlcach i o Józefie Piłsudskim. Odwiedzający mogli wziąć udział w czytaniu tekstów z epoki, odwiedzić pracownię modystki, przymierzając kapelusze z epoki, czy wypróbować kosmetyki sporządzone według receptur z lat 20. Na naszych Gości czekała też filiżanka aromatycznej kawy przedwojennej marki PLUTON, a także słodkie i wytrawne przekąski, których motywem przewodnim były barwy narodowe. Część z serwowanych potraw była przygotowana wg oryginalnych przepisów z dawnych lat.

Wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną podróż w czasie. Wysoka frekwencja i bardzo duże zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania.

Specjalne podziękowania składamy: Pani Monice Mikołajczuk za wypożyczenie kolekcji kapeluszy i torebek, firmom: Agencji Reklamowej Tekstura, Mouton interactive oraz Quill, które wsparły nasze wydarzenie.

Wielkie podziękowania dla wszystkich pracowników Biblioteki UPH, którzy zaangażowali się w akcję. Bez Was Noc Bibliotek nie odbyłaby się !!!

Fotogaleria