tytuloweW sobotę 6 października uroczyście rozpoczęliśmy rok akademicki 2018/2019 w Uniwersytecie Dziecięcym. Uroczystość inauguracji poprowadził pan prorektor ds. rozwoju prof. nadzw. dr hab. inż. Zbigniew Karczmarzyk, który wspólnie z panem Sylwestrem Różyckim zastępcą dyrektora siedleckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz panią dr Katarzyną Marciniak-Paprocką wręczyli świeżo upieczonym żakom indeksy oraz birety. Pani Doktor przygotowała dla dzieci i opiekunów, wykład inauguracyjny "Zaprzyjaźnijmy się".

Uniwersytet Dziecięcy jest miejscem, gdzie raz w miesiącu będziemy odkrywać świat nauki oraz poszukiwać odpowiedzi na ważne pytania najmłodszych. Dziękujemy studentom i naszym absolwentom którzy wspierają nas przy organizacji zajęć dla najmłodszych. W trakcie inauguracji pomagała nam mgr Anna Adamiak (absolwentka kierunku zarządzanie).

Nasze następne spotkanie odbędzie się w sobotę 20 października. Zajęcia pt. "Kulisy teatru lalek" poprowadzi Małgorzata Rytel, aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.