tytulowe
Już po raz dziesiąty JM Rektor prof. nadzw. dr hab. Tamara Zacharuk zaprosiła przedstawicieli władz miasta i powiatu, instytucji siedleckich, przedsiębiorców, pracowników, emerytów, studentów, absolwentów oraz słuchaczy Uniwersytetu Otwartego na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wieczór rozpoczął krótkim wykładem "Historia pewnego nagrobka" dr Rafał Dmowski. O oprawę muzyczną i program wieczoru zadbali mgr Michał Hołownia i ks. prof. Michał Szulik wraz z Chórem Akademickim. Przy pianinie zasiadł p. Tomasz Wojtuś. Gościnnie wystąpił zespół ''Folk Lacki" ze Stoku Lackiego. Muzyczna część spotkania przeplatana była recytacjami mgr Ryszarda Nowaczewskiego absolwenta naszego Uniwersytetu, ubranego w mundur z epoki oraz anegdotami z czasów marszałka Józefa Piłsudskiego opowiadanymi przez mgr Michała Hołownię.

Na kolejne muzyczne spotkanie w Pałacu Ogińskich zapraszamy 9 stycznia 2019 r.!

Foto. J. Mazurek