Kolędowanie w Pałacu, czyli noworoczne wspólne śpiewanie - zdjęcieW naszym Uniwersytecie, tradycyjnie w okresie noworocznym rozbrzmiały piękne polskie kolędy i pastorałki. Po raz kolejny społeczność akademicka i przyjaciele naszej Uczelni spotkali się podczas ”Kolędowania w Pałacu Ogińskich, czyli noworocznego wspólnego śpiewania”. Naszych gości witaliśmy słodkim poczęstunkiem. W trakcie wieczoru gościliśmy przedstawicieli władz samorządowych, Uczelni, siedleckich instytucji, naszych pracowników, studentów, emerytów, słuchaczy Uniwersytetu Otwartego i Uniwersytetu III Wieku.

O oprawę muzyczną i program wieczoru, zadbali mgr Michał Hołownia i ks. prof. Michał Szulik wraz z Chórem Akademickim. Przy pianie akompaniował pan Tomasz Wojtuś.

Niespodzianką wieczoru był występ grupy MOG-ę. Grupę MOG-ę tworzą studenci głusi, pod kierunkiem mgr Haliny Grzeszczuk. Studenci zaprezentowali nam w języku migowym dwie kolędy. Muzyczna część spotkania przeplatana była recytacjami naszego absolwenta mgr Ryszarda Nowaczewskiego.

Już dziś zapraszamy na kolejne muzyczne spotkania.

O wydarzeniu napisali również: