Fizyka eksperymentalna w Uniwersytecie Dziecięcym - zdjęcieW sobotę 12 stycznia, dr Marek Siłuszyk (Instytut Matematyki i Fizyki) zabrał naszych studentów w podróż w fascynujący świat fizyki. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się m.in. czym jest grawitacja, energia czy środek ciężkości. Dużo radości sprawiły dzieciom eksperymenty. Dzięki naszym wykładowcom, którzy w niezwykły sposób przekazują swoją wiedzę, nasi najmłodsi studenci przekonują się, iż świat nauki jest pasjonujący i z chęcią wracają na kolejne spotkania. Patrząc na zaangażowanie dzieci w trakcie ostatnich zajęć, możemy śmiało stwierdzić, iż rośnie nam pokolenie naukowców.
Dziękujemy naszej studentce Dorocie Poloczek (pedagogika) za pomoc przy organizacji zajęć.
Nasze następne spotkanie odbędzie się 16 lutego, a poprowadzi je dr inż. Elżbieta Horoszewicz (Instytut Bioinżynierii i Hodowli Zwierząt).

Foto. Dorota Poloczek