Wykład ppłk Andrzeja Pawelskiego - zdjęcie
Instytut Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa, wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Bezpieczeństwa Narodowego, zorganizował na Wydziale Humanistycznym UPH spotkanie z ppłk Andrzejem Pawelskim, ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, uczestnikiem operacji ISAF oraz Resolute Support w Afganistanie. Wygłosił on dla studentów wykład na temat działań polskiego kontyngentu wojskowego na terenie Islamskiej Republiki Afganistanu. Problem działań zbrojnych na tym obszarze przedstawił w perspektywie doświadczeń z kilkukrotnego pobytu w rejonie konfliktu i bezpośredniego udziału w działaniach bojowych. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i zaowocowało perspektywą kolejnego wykładu dotyczącego tej problematyki.