Zajęcia z ratownictwa medycznego w Uniwersytecie Dziecięcym - zdjęcie tytułowe W sobotę 16 marca, studenci ratownictwa medycznego, pod opieką dr n. o zdr. Piotra Leszczyńskiego poprowadzili dla dzieci zajęcia. Prowadzący przygotowali kilka bloków tematycznych, w ramach których mali ratownicy zapoznali się z profesjonalnymi symulatorami medycznymi oraz sprzętem ratunkowym. Uczyli się też zakładania opatrunków, rozpoznawania stanów zagrożenia życia oraz podstaw resuscytacji. Dzięki małemu instruktorowi - Kornelowi (lat 5) uczestnicy dowiedzieli się jak powinno się wzywać pogotowie ratunkowe. A Marcel (lat 3) udowodnił wszystkim, że potrafi ułożyć w pozycji bezpiecznej nieprzytomnego dorosłego poszkodowanego. Uczestnicy zajęć otrzymali imienne certyfikaty i wpisy do indeksów.
Studenckie Koło Naukowe Ratownictwa Medycznego

Fotogaleria: