Finał Fotopołowów - zdjęcie
Dziewiąta edycja konkursu fotograficznego Fotopołowy, adresowanego do uczniów szkół średnich, została rozstrzygnięta. Tradycyjnie zwieńczeniem tego artystycznego współzawodnictwa był wernisaż, który miał miejsce 4 kwietnia 2019 r. w budynku Wydziału Humanistycznego UPH. Wystawę otworzył Prorektor ds. Rozwoju dr hab. inż. Zbigniew Karczmarzyk, prof. uczelni. O wartościach artystycznych nagrodzonych prac opowiedział zebranym dr Robert Szymani z Zakładu Sztuki UPH. Tematem tegorocznej edycji było „50 na 50”. W ten sposób nawiązano do dwóch jubileuszy –50-lecia Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku I miejsce zajęła Alicja Wojtowicz z II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach, II – Dominika Matuszewska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, a III – Aleksandra Mitura z I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim, która jednocześnie zwyciężyła w głosowaniu internetowym, otrzymując 2494 głosy.

Fundatorem nagród w konkursie była Pani Europoseł Julia Pitera, reprezentowana przez Pana Pawła Trojanowskiego oraz Kino Helios Siedlce. Konkurs objęli patronatem honorowym Prezydent Miasta Siedlce i Jej Magnificencja Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowali: TV Wschód oraz „Tygodnik Siedlecki”.

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: dr Marcin Sutryk, mgr Kamila Grabowska, mgr Zbigniew Młynarski, mgr Michał Rząca, mgr Aleksander Skums.

Wystawę można oglądać do 5 maja 2019 roku.