medalowy weekend 01

Medal w strzelectwie sportowym i biegach przełajowych.  Sensacyjny występ naszej zawodniczki w ergometrze wioślarskim. Piłkarze nie do zatrzymania. Ostatni przedświąteczny weekend obfitował w występy studentów w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Na Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Supraślu student Adrian Marcinkiewicz zdobył brązowy medal w klasyfikacji Uczelni Społeczno– Przyrodniczych na dystansie 4,5km. W Mistrzostwach wzięło udział prawie 600 zawodniczek i zawodników. Trasa biegu była bardzo wymagająca, ale studenci KU AZS UPH poprawili własne rekordy życiowe.

Nasi sportowcy wzięli udział w finałach Ergometru Wioślarskiego, gdzie w konkurencji kobiet studentka Aleksandra Kuchta odniosła spektakularny sukces zajmując  6 miejscu w kategorii Uczelni Społeczno-Przyrodniczych. Jest to najlepszy wynik osiągnięty dla KU AZS UPH w historii występów w AMP w ergometrze. W rywalizacji w czterech kategoriach uczestniczyło 540 reprezentantów z 40 uczelni.

Niezwykle ważny występ odnotowały nasze reprezentantki (Weronika Rosłon, Kinga Kowalik) w Akademickich Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym. Kinga Kowalik zdobyła brązowy medal w klasyfikacji Uczelni Społeczno-Przyrodniczych.

Drużyna piłkarzy nożnych rywalizując w Siedleckiej Halowej Lidze piłki nożnej po kolejnym z rzędu 5 zwycięstwie jest o krok od awansu do II ligi.

W imieniu Zarządu Klubu dziękuję zawodnikom za wspaniałe emocje sportowe.