Wizyta Wiceprezesa Rady Ministrów dr Jarosława Gowina w UPH - zdjęcieW Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach złożył wizytę Wiceprezes Rady Ministrów Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin. Przekazał on w obecności Wicemarszałka Senatu Adama Bielana na ręce JM Rektor prof. dr hab. Tamary Zacharuk dwa czeki na łączną kwotę 7 928 312,18. Środki pochodzą z dwóch konkursów „Zintegrowane Programy Uczelni na rzecz Rozwoju Regionalnego” i „Zintegrowane Programy Uczelni Ścieżka 2”. Przeznaczone są one na potrzeby rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Wiceprezes Rady Ministrów dr Jarosław Gowin wyraził bardzo pozytywną opinię dotyczącą funkcjonowania UPH. Podkreślił przy tym, iż siedlecka Uczelnia w sposób szybki i właściwy dostosowuje się do wymogów Ustawy 2.0 Konstytucja dla Nauki. Po przekazaniu środków finansowych dla UPH Wiceprezes Rady Ministrów dr Jarosław Gowin wziął udział w Święcie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego, związanym w tym roku z obchodami Jubileuszu 50-lecia Uczelni.

Fot. Janusz Mazurek