tytuloweW sobotę 8 czerwca odbyło się ostanie w bieżącym roku akademickim spotkanie z nauką w Uniwersytecie Dziecięcym. Warsztaty pt. "Z higieną za pan brat" przygotowały i poprowadziły studentki ze Studenckiego Koła Naukowego Pielęgniarstwa: Klaudia Kiszko, Paulina Duk, Kinga Maciejczyk, Karolina Obłoza, pod kierunkiem p. mgr Zdzisławy Borkowskiej, opiekunki Koła Naukowego. Prowadzące w ciekawy sposób przybliżyły dzieciom podstawowe pojęcia z zakresu higieny. Dowiedzieliśmy się m.in. jak właściwie dbać o higienę rąk i jamy ustnej oraz jak ważna jest dbałość o czystość. Na zakończenie spotkania, wszystkie maluchy otrzymały dyplomy, a za udział w zgadywance niektóre z dzieci wygrały upominki.

Serdecznie dziękujemy naszej studentce Dorocie Poloczek (pedagogika) oraz absolwentce mgr Annie Adamiak (zarządzanie) za pomoc przy organizacji zajęć dla najmłodszych.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku akademickiego w Uniwersytecie Dziecięcym, które odbędzie się 15 czerwca o godz. 10.00 w auli, w budynku Wydziału Humanistycznego, przy ul. Żytniej 39.