Do UPH przyjechali studenci z 18 krajów -zdjęcieW Pałacu Ogińskich zainaugurowano Letni Kurs Języka i Kultury Polskiej realizowany w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Uczestników przywitała prorektor ds. studiów dr hab. Anna Charuta, profesor uczelni. Program artystyczny wykonali zaś Tadeusz Goc i Jadwiga Konkiel. Kurs realizowany jest w UPH w ramach projektu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Uczestnikami aktualnej edycji jest ponad 50 studentów z: Portugalii, Włoch, USA, Chin, Korei Południowej, Chorwacji, Serbii, Słowenii, Mołdawii, Rumunii, Bułgarii, Indonezji, Holandii, Francji, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Węgier. Uczestnicy, jak w latach poprzednich, przyjechali na siedlecki Uniwersytet, by uczyć się języka polskiego i poznawać polską kulturę, w tym literaturę i historię. Koordynatorem i kierownikiem Letniego Kursu jest dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, profesor uczelni. W sierpniu do UPH przyjedzie kolejna grupa studentów. W obydwu edycjach Letniego Kursu weźmie udział ponad 100 osób.

O wydarzeniu napisali również:

Fot. Janusz Mazurek