ogolnopolski szczyt gospodarczy 01
W Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach odbył się V Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2019. Zorganizowało go Europejskie Centrum Biznesu, przy współpracy z UPH oraz szeregiem innych instytucji. Patronat honorowy nad obradami objął premier Mateusz Morawiecki. Obrady zainaugurowało zaś wystąpienie Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Tegoroczny temat przewodni Szczytu to „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

Jak podkreślił Krzysztof Karaś, prezes ECB, w OSG 2019 udział wzięli czołowi przedstawiciele świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu. W ramach tegorocznej edycji Szczytu skoncentrowano się przede wszystkim na takich branżach, firmach i instytucjach, które swoją działalnością i determinacją przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju. W ramach tematycznych debat przeprowadzono dyskusje ukierunkowane na zabezpieczenie polskiej gospodarki pod kątem ryzyk wynikających z sytuacji międzynarodowej, otoczenia makroekonomicznego, bezpieczeństwa (gospodarczego, energetycznego, finansowego) jak również potencjału infrastrukturalnego i innowacyjnego. Na zakończenie pierwszego dnia obrad tradycyjnie odbyła się uroczysta Gala podczas której wręczono Statuetki „Bursztyn Polskiej Gospodarki 2019”.Otrzymali je Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, gen. dyw. dr Jarosław Gromadziński, Dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej, Paweł Borys, Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Jak podkreśliła JM Rektor dr hab. Tamara Zacharuk, profesor uczelni „Jestem bardzo dumna z tego, że mogliśmy gościć tak ważne osoby ze świata gospodarki i polityki. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny był gospodarzem spotkania podczas którego prowadzono niezwykle istotne i aktualne debaty. Wypracowane zostały wnioski, które będą pomocne przy podejmowaniu wielu decyzji. To pokazuje również znaczenie środowiska akademickiego i naszego Uniwersytetu, bowiem my nie zajmujemy się wyłącznie teorią, ale bierzemy aktywny udział w przekształcaniu naszej rzeczywistości”.

O wydarzeniu napisali również: