festiwal nauki i sztuki 01
W Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym zakończył się XXI Festiwal Nauki i Sztuki. Poświęcony był on w dużym stopniu ochronie środowiska. Ze względu na zmiany klimatyczne zachodzące na Ziemi organizatorzy Festiwalu starali się zwrócić uwagę na to, z jak ważnymi problemami mamy do czynienia i jaki mają one wpływ na życie przyszłych pokoleń. Wśród tematów festiwalowych, oprócz tych związanych z zagrożeniami dla środowiska naturalnego znalazło się również dużo innych ciekawych zajęć. Można było, między innymi, dowiedzieć się interesujących rzeczy o pająkach, matematyce, ekonomii, fizyce, językach, motylach, marketingu, diecie, japońskim liczydle, prawie, historii oraz chemii. W ramach Festiwalu zrealizowano ponad sto godzin wykładów, warsztatów oraz wystaw.

W skład Komitetu Organizacyjnego Festiwalu wchodzili:

• dr Agnieszka Prusińska, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych – przewodnicząca,
  • dr Ryszard Kowalski, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych – członek honorowy,
  • dr Katarzyna Kowalcze, Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu,
  • Sławomir Kordaczuk, p. o. dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach,
  • dr Danuta Kroczewska, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych,
  • dr Adriana Pogoda-Kołodziejak, Wydział Nauk Humanistycznych,
  • dr Marzena Stańska, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych,
  • dr Bartłomiej Suchodolski, Wydział Nauk Społecznych.

Duże zainteresowanie festiwalowymi zajęciami świadczy o tym, że jest to ciągle ważna i potrzebna inicjatywa.

Agnieszka Prusińska

Foto: Agata Trębicka i Piotr Uziak