tytuloweW piątek 13 grudnia w naszym Uniwersytecie odbył się Dzień Otwarty pod hasłem "Trzynastego wszystko zdarzyć się może". W tym roku, gościliśmy młodzież m.in. ze szkół ponadpodstawowych z Siedlec, Stoczka, Warszawy. Odwiedzający mieli okazję poznać kierunki studiów, porozmawiać z wykładowcami i studentami. W tym roku swoje stoisko miała również 18. Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka, a swoją obecnością zaszczycił nas gen. bryg. Artur Jakubczyk – zastępca dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej.
Młodzież wzięła też udział w zajęciach w Bibliotece Głównej "Wokół stanu wojennego: droga do wolności - prezentacja regionaliów ze zbiorów Biblioteki Głównej UPH. II obieg w Bibliotece Cyfrowej UPH: zapoznanie się z kopiami cyfrowymi dokumentów wydawanych poza cenzurą", które przygotowała mgr Magdalena Chromińska. Dr Rafał Dmowski - dyrektor Archiwum UPH oprowadzał gości po wystawie "Polonia Restituta. Polskie drogi do niepodległości” przygotowanej przez Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie przy organizacji Dnia Otwartego! Maturzystom życzymy jak najlepiej zdanej matury i do zobaczenia wkrótce!

Fotogaleria (fot. Aleksander Skums)

Fotogaleria (fot. Ewa Nasiłowska)