Studenci Turystyki i Rekreacji pomagają Kacpiemu Borucie! - zdjęcie tytułowe
W minioną środę, 29 stycznia 2020 r. na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu odbył się kiermasz charytatywny na rzecz chorego Kacperka. Organizatorami tego wydarzenia byli studenci II i III roku Turystyki i Rekreacji, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Turystyki i Rekreacji. Dzięki uprzejmości najbliższej rodziny Kacpiego studenci otrzymali materiały niezbędne do przeprowadzenia zbiórki. Zbiórka przebiegała pod hasłem „Zjedz ciacho ze studentem.” Z dużego asortymentu ciast przygotowanych przez organizatorów wszyscy ofiarodawcy: studenci i pracownicy wydziału, ale także osoby przychodzące z zewnątrz, mieli możliwość skosztowania pysznych wypieków. Łączna kwota, którą zebrano  podczas 6-godzinnej akcji to 2 638,05 zł. Po napisaniu protokołu wszystkie zebrane środki zostały przekazane na ręce Pani Iwony Boruty - cioci Kacpiego, który choruje na SMA i potrzebuje najdroższego leku na świecie. Życie chłopczyka wyceniono na ponad 9 mln zł. W imieniu studentów dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za hojność i dobre serce.

Opracowała:
Paulina Kozioł, II rok turystyki i rekreacji