Szanowni Państwo!

Bavarian Academic Center for Central, Eastern and Southeastern Europe (BAYHOST) zaprasza do składania wniosków o roczny program stypendialny dla studentów z Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej na rok akademicki 2024/25.

O przyjęcie mogą ubiegać się absolwenci (z odpowiednim obywatelstwem) z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Węgier, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji i Ukrainy.

Stypendia przeznaczone są na finansowanie studiów podyplomowych (tzw. studiów magisterskich) i doktoranckich na bawarskich uczelniach. Roczne stypendia mogą być dwukrotnie przedłużane na okres do 3 lat; stypendium wynosi 934,-€ miesięcznie. Sfinansowane mogą być również roczne pobyty studyjne w Bawarii w ramach studiów doktoranckich w kraju ojczystym.

Wszystkie dokumenty należy złożyć online.

Termin składania wniosków upływa 1 grudnia 2023 r.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

BAYHOST

Bavarian Academic Center for Central, Eastern and Southeastern Europe