kreatywnie z dzieckiem 01

W dniu 20.10.2018 r. na Wydziale Humanistycznym UPH w Siedlcach odbyły się warsztaty pt. „Kreatywnie z dzieckiem” prowadzone przez Fundację Żółty Latawiec przy współpracy z Kołem Naukowym Pedagogów Kreatywnych pod opieką dr Agnieszki Roguskiej w ramach projektu: „Nie chcę się bać!  - jak radzić sobie z wychowaniem w sytuacjach kryzysowych”.

Projekt dofinansowany został ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. Uczestnicy wykonywali kreatywne pomoce do nauki i zabawy z dzieckiem na poszczególnych etapach jego rozwoju, z uwzględnieniem dzieci autystycznych oraz tych z zaburzeniami integracji sensorycznej. Cele warsztatów: 1) poznanie specyfiki pracy z dziećmi w normie rozwojowej, autystycznymi, z zespołem Aspergera, z zaburzeniami integracji sensorycznej; 2) poznanie konkretnych technik oraz metod do zastosowania podczas zabaw z dziećmi w różnym wieku; 3) doświadczanie przyjemności płynącej z tworzenia oraz odkrywanie i poszukiwanie inspiracji do pracy z dzieckiem; 4) rozwijanie potencjału twórczego.