Dr Rafał Dmowski, dyrektor Archiwum Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach został odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wraz z nim został odznaczony dr Grzegorz Welik, dyrektor Archiwum Państwowego w Siedlcach.

Przyznane przez prof. dr hab. Piotra Glińskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenia za zasługi dla archiwistyki, ochrony dziedzictwa narodowego oraz popularyzacji historii zostały wręczone podczas III Kongresu Kultury Diecezji Siedleckiej, który odbył się w dniu 18 października br. na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Medale wręczyli senator RP Maria Koc oraz prof. dr hab. Mirosław Minkina - Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.